Тема: Правила безпечної поведінки в кабінеті інформатики. Поняття про  інформацію. Зміст та завдання курсу Інформатика.
Мета: навчальна: ознайомити учнів з предметом «Інформатика», правилами  поведінки та техніки безпеки під час роботи за комп’ютером; ознайомити з  поняттям «інформація», «інформатика», «техніка безпеки»;
розвивальна: розвивати увагу та пам’ять; допомогти перебороти бар’єр 
«людина–комп’ютер»;
виховна: виховувати в учнів відповідальне ставлення до технічних засобів.
Тип уроку: засвоєння нових знань, формування вмінь та навичок.
Обладнання: плакати з правилами поведінки та техніки безпеки, підручники,  ілюстративний матеріал, мультимедійна презентація, пам’ятка, фішки для груп.
Вимоги до учнів: знати, як комп’ютер впливає на організм людини, правила  поведінки та техніки безпеки в комп’ютерному класі.

ХІД УРОКУ

І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ ЕТАП

Метод «Електронний настрій»

Покажіть настрій комп’ютера, що відповідає вашому.

ІІ. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

Наші уроки інформатики завжди проходять у комп’ютерному класі. Але перш ніж сісти за комп’ютер, слід з’ясувати: комп’ютер — наш друг чи ворог, ознайомитися з правилами безпечної роботи за комп’ютером. Ми не тільки ознайомимося з впливом комп’ютера на наш організм, але й з правилами поведінки у комп’ютерному класі та спробуємо запам’ятати їх. Також ми ознайомимося з новим словом «Інформація».
А у нас на уроці гість – ви його знаєте? (3 слайд)
Так молодці! Це Лосяш. Він завітав до нас на урок, щоб розповісти          про комп’ютер та правила поводження з ним.
Отже, тема сьогоднішнього уроку — «Правила безпечної поведінки в кабінеті інформатики. Поняття про  інформацію». (4 слайд)

ІІІ. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

 1. Робота в групах.

Є 4 групи.
"Ротики", "Носики", "Вушка", "Язички"
З зав'язаними очима  група пробує на смак різні страви.
Друга - нюхає.
Третя - розказує.
Четверта- читає текст.
Висновок. Ось так людина отримає інформацію. 

ІV. ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА

Коли ви працюєте за комп’ютером, обов’язково потрібно через певний час виконувати веселу зарядку. Тоді ви будете не тільки розумними, але й сильними та здоровими. Зарядку ми зробимо ще з одним із смішариків. (Відео)

V.   ЗАСТОСУВАННЯ НАБУТИХ ЗНАНЬ

Робота з підручником
Практичне завдання. Стор. 6

Релаксація

Коли працюєш за комп’ютером, не забувай про відпочинок для очей, адже вони також втомлюються.
1.   Покліпай очима.
2.   Почергово подивись у різні сторони

V.      ЗАКРІПЛЕННЯ НАБУТИХ ЗНАНЬ


Вправа «Мікрофон Безпеки»

1.   Розкажіть про вплив комп’ютера на організм людини?
2.   Чи можна розпочинати роботу за комп’ютером без дозволу вчителя?
3.   На якій відстані від екрана монітора треба сидіти?
4.   Як треба тримати спину?
5.   Чого не можна торкатися? 6. Чому не можна працювати вологими і брудними руками?

VI.      ПІДСУМКИ УРОКУ

Що ви дізналися на сьогоднішньому уроці?
Розставте букви, починаючи з найбільшої і закінчуючи найменшою. Яке слово вийшло? 
